elektrik taahhüt projesi nedir

Elektrik Proje Nedir

Elektrik Projesi yapının dağıtım ve kuvvetli elektrik panoları çizimleri alçak gelirim AG, yüksek  gerelim (YG) akım sistemlerim, elektrik kablolarının kestiği kablo kanalları ve tavalarının tasarımı, dahili, harici ve özel aydınlatma sistemlerinin tasarımı, bina otomasyon sistemlerinin tasarımı, akıllı ev elektrik projesi, CCTV sistemleri, dahili harici telefon sistemleri, yangın algılama sistemlerinin tasarımı, televizyon sistemleri, müzik ve anons sitemleri tasarımı gibi geniş bir alanda kullanım ağı olan yapıyı canlı kılan unsurlara çizilen projedir.

bir yapının enerji ihtiyacını karşılayacak tüm elektrik tesisatının yürürlükte olan esas ve kanunlara uygun olarak bilgisayar ortamında tüm detaylarıyla çizilmesi işidir. Yapı kullanım amaçlarına ve ihtiyaçlarına göre aydınlatma, priz , yangın ihbar, güvenlik, seslendirme vb. gereksinimler belirlenerek yapı elektrik projeleri hazırlanır.

Yapının statik ve mimari projeleri ne kadar önemli ise elektrik projeleri de o kadar önemlidir. Çünkü projesiz hatalı yapılacak bir elektrik tesisatı insan hayatının kaybına, iş gücü kaybına, maddi kayıplara ve zaman kaybına neden olabilir. Yapının elektrik alt yapısı ile ilgili işlemler doğru şekilde hazırlanmış bir elektrik projesine uygun olarak yapılmalıdır. Ayrıca bir yapının belediyeden ruhsat alabilmesi için elektrik projesine sahip olması zorunluluktur.

 

WhatsApp WhatsApp DESTEK
HEMEN ARA