elektrik taahhüt firmaları ne işe yapar

İstanbul Avrupa Yakası Elektrik Taahhüt Firmaları

Proser Elektrik Olarak Firmamız Yıllardır İstanbul Anadolu Yakasında Ve Avrupa Yakası Olmak Üzere

İstanbul Bütün İlçelerine ve semtlerine Elektrik Taahhüt Hizmeti Vermekle Beraber, Elektrik Tesisatı, Elektrik Proje Uygulama, Elektrik Proje Hazırlama, Elektrik Tadilat, Elektrik Bahçe Aydınlatma, Bir çok Elektrik Uygulama Hizmeti veren Firmamız Proser Elektrik Kaliteden Ödün Vermeyen Tamamen Müşteri Memnuniyet Odaklı Yıllardır Hizmetinizdeyiz.

Elektrik Taahhüt

Elektrik Proje nedir bir yapının enerji ihtiyacını karşılayacak  tüm  elektrik tesisatının yürürlükte olan esas ve kanunlara uygun olarak bilgisayar ortamında tüm detaylarıyla çizilmesi işidir. Yapı kullanım amaçlarına ve ihtiyaçlarına göre aydınlatma, priz , yangın ihbar, güvenlik, seslendirme vb. gereksinimler belirlenerek yapı elektrik projeleri hazırlanır.

Yapının statik ve mimari projeleri ne kadar önemli ise elektrik projeleri de o kadar önemlidir. Çünkü projesiz hatalı yapılacak bir elektrik tesisatı insan hayatının kaybına, iş gücü kaybına, maddi kayıplara ve zaman kaybına neden olabilir. Yapının elektrik alt yapısı ile ilgili işlemler doğru şekilde hazırlanmış bir elektrik projesine uygun olarak yapılmalıdır. Ayrıca bir yapının belediyeden ruhsat alabilmesi için elektrik projesine sahip olması zorunluluktur.

Elektrik Taahhüt

-Elektrik Taahhüt

– Elektrik Proje

-Pano, Tesisat

– Tesisat İnşaat

-Elektrik Taahhüt Firmaları İstanbul Anadolu

 

 

Elektrik Proje Çizimi

 

Elektrik Projesi :sektörü, elektrik elektronik mühendisleri için en önemli iş alanlarının başında geliyor. elektrik projesini hazırlaması için öncelikle mimari projenin elinde olması ve bodrum, dükkan, daireler ve çatı katı planlarının ayırması gerekir. Bu belirtilen yerlerin elektrik projesine hazır olması için elektrik mühendisinin çalışma alanı olmayan yerlerin temizliği yapılmalıdır. Örneğin; mimari projede bulunan iç dış ölçüler zemin döşemesi duvar rengi yazıları, sıva  vb. yazılar silinerek temiz bir çalışma ortamı oluşturulmalı.

Elektrik ve elektronik iç tesisat projeleri, yürürlükte bulunan kanun, yönetmelik ve EMO proje standartlarına uygun olarak hazırlanmalıdır.

 

 

 

Bu departmanın görevlerini sıralamak gerekirse;

1) Yapılan binanın bütün elektrik işlerinden sorumludur.

2)Taşeronların performanslarını, çalışmalarını takip etmek.

3)Ana iş programına uygun haftalık ve aylık hedefleri uygulamak.

4) Bölüm içi ve bölümler arası haberleşmeyi, bilgi akışını ve koordinasyonu sağlamak.

5)Malzeme taleplerinin gerçekleşmelerini takip ederek, gecikme varsa, satınalmaya uyarılarda bulunmak.

6)Şantiyede yapılan koordinasyon toplantılarına katılmak.

7) Proje departmanı ile irtibatlı olmak değişiklikleri takip etmek

8)Taşeronlara verilecek proje, detay ve evrakları zamanında temin ve uygunluklarını kontrol etmek, varsa aksaklıkları düzeltmek.

9)Kullanılacak malzemelerin şartnamelere uygunluğunu kontrol etmek.

10) Şantiye prosedürlerine uygun olarak günlük şantiye raporlarını doldurarak gitmesi gereken birimlere sevketmek.

11) Bölümünde çalışan taşeronların faaliyetlerini, şartname, program ve sözleşmeye uygun yürütülmesini sağlayarak aksaklıkları tespit etmek, üstlerini bilgilendirmek; uyarıların sonuçsuz kalması durumunda üst kademelerinin alacağı karaları uygulamak

 

WhatsApp WhatsApp DESTEK
HEMEN ARA